פורסם על ידי: vandersister | נובמבר 14, 2007

אלוהים נורא נעלב. אלוהים אף פעם לא נעלבת

מן המפורסמות הוא בואן-דר-ספירה שאני מכורה קשות לאתר שהוא בעצם בלוג, Cuteoverload.com. חתולימים, כלבימים, אוגרימים ושאר כדורי פרווה משעשעים – שום דבר לא יכול להשתבש באתר כזה, עולם שכולו חמידות פרוותית, נכון? או לפחות כך חשבתי. והנה לנגד עיני המשתאות, צצה ועלתה אנדרלמוסיית-תגובות על פוסט תמים ושגרתי לכאורה; ולא רק תגובות נזעמות היו שם, אלא תגובות נזעמות עם ניחוח רליגיוזי, שזה ממש מוגזם עבור תמונה של חתולה שמנמונת בחדר אמבטיה. לפחות מנקודת מבטה של כופרת כמוני.

ובמה חטאה מיצי שעוררה את זעמה הקדוש של מגיבה אחת, נוצריה כשרה למהדרין, שתבעה את עלבונו של היושב במרומים? כולה מדובר בחתולונת נאה, אלנור שמה, שכמנהג בעלי הפרווה מדי פעם בפעם נדבקה בפרעושים לרוב, ולכן הגלו אותה יושבי הבית לחדר האמבטיה בזמן שהיא עוברת טיפולים שונים ועד שירפו ממנה הרמשים הקטנים והמשוקצים. מג פרוסט, הבלוגרית הנאמנה שתמיד מוסיפה כיתובים משעשעים לתמונות, פרסמה את תמונתה של אלנור העצבנית היושבת בגלות של חדר האמבט הוורוד-להחליא, תחת הכותרת:

"Get out of my goddamn pink bathroom"

הציצו נא בתמונה. נכון שפרצופה המרוגז של מיצי מביע בדיוק את הסנטימנט הזה?… ברם, היתה מי שהמילה "goddamn" גרמה לה לזעזוע כה עמוק, שהיא הכריזה שמג עשתה מעשה שלא יעשה, ש"נשאה את שמו של אלוהים לשווא", שלמרות שהיתה מעריצה מושבעת של האתר, כף רגלה/מקלדתה לעולם לא תדרוך בו עוד, ושמג צריכה להתבייש לה על הפגיעה הזו בבורא עולם. היו מתי-מעט שהסכימו איתה; הרוב נדו לה בראשם, איחלו לה הצלחה בדרכה החדשה ונטולת-הקיוט, והיה גם מגיב אחד שקלע בול למטרה באמרו בפשטות משהו כמו "גיברת, קצת פרופורציות".

במקריות מרתקת, אחרי הביקור באתר החמודים מחללי-השם, קפצתי לביקור בבלוג קבוע נוסף שלי, זה של שרון ד. קטנים. ראיתי שם משהו, שלא רק נוצרים חסודים ויראי-שם צריכים להזדעק עליו, אלא גם יהודים, מוסלמים, בודהיסטים, וויקנים, אתאיסטים ואפילו סיינטולוגים. כל מי שלב אנושי פועם בחזהו. כל מי שיש לו טיפת חמלה והגינות. זה לא קל לצפייה, אבל זה חשוב. קחו דקה להסתכל ולהפנים:

אז מה אמרנו לגבי חתולים, אמבטיות ופרופורציות? קשה לי שלא להתבלבל, כי זה כל כך מוזר. כי משום מה, על דברים כאלה, יראי השם והאדוקים שבבני כל הדתות, שותקים. לאלוהים כנראה נורא נורא אכפת שמישהי כותבת בבלוג שלה כותרת משעשעת על חתולה מפורעשת, שכוללת את המילה "goddamn", אבל לא ממש אכפת לו מאלפי נשים משועבדות שעוברות עינויים על בסיס יומיומי, להנאתם של גברים שכפי הנראה, לא ממש מוכנים להודות בזה שהם עושים משהו רע. לאלוהים נורא אכפת אם כהן וגרושה מתחתנים, הוא נעלב מזה נורא. אבל זה לא ממש נוגע לו אם נערה צעירה ומלאת חלומות לחיים טובים יותר מובלת כשפחה ונאנסת על-ידי עשרות גברים ביום, כדי לנפח את כיסיו של הפושע שחטף אותה. אלוהים מוכן לחולל מלחמת עולם שלישית אם מישהו מעז לצייר קריקטורה של הנביא מוחמד. אבל אלוהים – והמאמינים הכל כך מסורים שלו – לא שמים קצוץ על כל אותן נשים שהולכות ומאבדות צלם אנוש, בייסורים רבים, בכל אותן פינות חשוכות, מזוהמות ועלובות של הקיום האנושי, שאנחנו כמעט ולא מעזים להודות שהן קיימות.

אז תרחמו עליו בבקשה, על אלוהים המסכן הזה, שהוא כל כך חלש ועלוב ופגיע שכל מילה קטנה בבלוג פרוותי צריכה לעורר זעם קדוש במאמיניו, כדי שיגנו על כבודו. שמרו עליו, כדי שאף אחד לא יעז לפגוע בו. ומה לגבי האחיות שלי, האימהות שלי והבנות שלי שנחטפות מדי יום מבתיהן ונמכרות כשפחות לתעשיית המין, שכל כך מצליחה ופורחת כאן בארץ הקודש? כנראה שאין שום דבר קדוש בכאב שלהן. בשבילן, אלוהים כבר מזמן הפסיקה להיעלב.  


תגובות

 1. אולה-אולה, ואנדר. אין מלים.

  האידיוטית ההיא מן הסתם חיה בבועה מוגנת שיכולה לאפשר לה להטפל לשטויות כמו נשיאת שם האל לשווא בתמונה של חתלתולה עם מצברוח רע במיוחד. היא פשוט לא מחוברת לעובדה שבעולם הזה העניינים שבאמת צריך להתקומם מולם (כמו סחר בנשים, רצח עם, שימוש בפרוות והתעללות על כל סוגיה) בכלל לא קשורים לאלוהים, אלא אך ורק לבני האדם. הבעיה היא שהיא יחסית מתונה, ורק מדירה את מקלדתה ועכברה (המסכן, לא יראה יותר פרוותיים חביבים), אבל כמוה יש פנאטיים שגם מוכנים להרוג בשם חילול כבוד האל/אללה/אמו שלהם (ראי מקרה הקריקטורה הדנית, לדוגמא). ואלה באמת מפחידים.

 2. סליחה על אי ההבנה, אבל לא הבנתי היכן נודע לך שאותה "נוצריה כשרה" לא מזדעזעת מסחר בנשים?
  ואגב נושא הסחר בנשים לא מעורר תהודה כל כך בעיקר בגלל שאלו שמזדעזעים ממנו לא חשופים-מודעים לקיומו. מבחינת רוב האנשים זה כמו לדבר על המחלות באפריקה- שהגם שזה נושא כאוב אבל קצת רחוק לא?

 3. רונן – אין לי מושג מה דעתה של אותה מגיבה על סחר בנשים. הנושא הוא לא הדעות שלה באופן ספציפי, אלא העניין של פרופורציות באופן כללי. דיברתי על העובדה שאנשים אכן נוטים להוציא הרבה אנרגיה על קונספט מופשט וערטילאי ולהילחם עבורו עד טיפת הדם האחרונה, בזמן שעבור סבל מוחשי מאוד שנמצא מתחת לאפם, הם לא נוקפים אצבע לעזור או אפילו למחות.

  לגבי הסחר בנשים והמחלות באפריקה… ראשית, זה קרוב אליך במידה שאתה מאפשר לזה להיות קרוב. אם אכפת לך ממשהו שמתרחש, יהי זה מחלות באפריקה, רצח עם בסודן, או, אם יורשה לי, משחקי כדורגל בברזיל – זה קרוב אליך, ואתה מקדיש לזה תשומת לב ועניין, ולא משנה מה המרחק הגיאוגרפי. אבל בעניין הסחר בנשים הבעיה חמורה שבעתיים. כי זה כן מתחת לאף שלנו, רק שאנשים מעדיפים לכסות את עיניהם. אתה יודע שישראל זכתה בתואר המפוקפק "מעצמה של סחר בנשים" בדוחות של אמנסטי אינטרנשיונל? שאנחנו נמצאים באותו דירוג כמו מדינות ערביות ואפריקניות, שהעבדות היא נוהג שגרתי בהן? כאן, מתחת לאפנו – ממש ממש קרוב! לא באפריקה! פה! – מתרחשת זוועה כזו. אז הנה, נחשפת לעובדה ואתה מודע לקיומו של האסון הזה. שלא תגיד "אף אחד לא סיפר לי".

 4. יש אנשים שנחלצים לבנות בית חולים מתחת לגשר ויש שרוצים לתקן אותו. זה שאלה של טעם…

 5. רונן, איך עבדות היא שאלה של טעם?

 6. שלום סודית
  אין לי מושג מדוע את שואלת אותי את השאלה הזו
  אבל לגופה של שאלה:
  בתקופות רבות בהיסטוריה עבדות היתה דבר מקובל לחלוטין בעיני הכל.
  היום הטעם קצת השתנה ועבדות נאסרה בכל (?) מדינות העולם
  אין שום קנה מידה אבסולוטי של מוסריות. כל דבר כמעט יכל להיחשב פשע במקום או תקופה אחת ונורמה באחרת.
  בכל מקרה אני לא טענתי ולא רמזתי אפילו שיש מקום או הצדקה לעבדות. אפילו לא השארתי זאת לטעמו של הקורא.

 7. תודה שהעלת את הנושא הכאוב הזה של סחר בנשים.

 8. אני יכול לומר בפה מלא… שהרסת לי את היום.
  😯


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

קטגוריות

%d בלוגרים אהבו את זה: