פורסם על ידי: vandersister | יוני 30, 2013

שק החבטות של המשטרה

הרשתות החברתיות ואתרי חדשות למיניהם מוצפים היום בסיפור תקיפתן של שתי נשים בהפגנה שנערכה אמש מול ביתו של שר האוצר, יאיר לפיד. לפי עדות אחת המותקפות, השוטרים קראו לעברן קריאות בעלות אופי מיני, וכשהן ניסו לתעד את התנהגות השוטרים, אלה התנפלו עליהן, היכו אותן וגררו אותן למעצר באלימות רבה. לקינוח, הן עוד הואשמו ב"תקיפת שוטר".

תגובת המשטרה לפנייה בנושא ההטרדה המינית והתקיפה לכאורה מצד השוטרים היתה כדלקמן:

 "אתמול התקיימה הפגנה בלתי חוקית מול ביתו של שר האוצר יאיר לפיד, בה צעקו המפגינים, גם בשעות מאוחרות, עם מגפונים, שרפו קרטונים וקראו קריאות נאצה. השוטרים נהגו באיפוק, ורק כאשר אחת המפגינות הצמידה פלאפון לפרצופו של השוטר בעוד מפגינה שנייה תקפה את השוטר, הן נעצרו. השתיים נחקרו במשך הלילה ושוחררו. מיותר לציין כי כל טענה אחרת אינה מוכרת, ובכל מקרה הן יכולות לפנות למח״ש".

הבה ונעשה לרגע משהו שקשה לנו לעשות. הבה וניתן לשוטרים הללו את כל ההנאה שבספק, ונבחן את התגובה הזו מנקודת מבט שאומרת שהם אכן אלה שהותקפו. שנתחיל?

1. "אתמול התקיימה הפגנה בלתי חוקית" – למרבה הצער, המשטרה ככל הנראה אינה יודעת את החוק. הפגנה דורשת אישור מראש רק אם מתקיימת בה עצרת ונישאים נאומים, או אם מדובר בתהלוכה או מצעד. ההפגנה היתה חוקית לגמרי.

2. "בה צעקו המפגינים (…) עם מגפונים" וכו' – ובכן, זה מה שאנשים בדרך כלל עושים בהפגנות. אם אנשים היו באים אל מול בית שר האוצר, ומנהלים להנאתם שיחה על יצירתו המוקדמת של ברהמס, זו לא היתה הפגנה אפקטיבית במיוחד.

3. "השוטרים נהגו באיפוק" – הם אמורים לנהוג כך. יצירת תמונה שבה, לכאורה, המפגינים הם טרף חופשי של השוטרים והשוטרים עשו להם טובה בכך שלא היכו אותם או ירו עליהם גז מדמיע היא עיוות של התמונה האמיתית והצגת המפגינים כפושעים אפריורית, ללא כל צורך בהוכחה, למרות שכל מה שהם עשו מותר ומוגן במסגרת החוק.

4. "רק כאשר אחת המפגינות הצמידה פלאפון לפרצופו של השוטר בעוד מפגינה שנייה תקפה את השוטר, הן נעצרו" –  נניח לרגע, בניגוד לעדות המפגינות, שהן אכן תקפו את השוטר. הסתכלו לרגע בתמונות מאותה הפגנה. בפראפרזה על הבדיחה הידועה עם נורת החשמל, כמה שוטרים צריך בשביל לעצור מפגינה? כי אני ראיתי כמות בלתי סבירה של אנשים במדים, גדלי גוף, על נשים לא גדולות במיוחד. שוטר אחד היה יכול בקלות להשתלט על כל מפגינה ולאזוק אותה. מקסימום שניים. במקום זאת, הן הוטלו ארצה, הוכו, ונגררו – שוב, על ידי קבוצה שלמה של גברתנים – לתוך הניידת. זוכרים כמה אנשים עצרו את דפני ליף לפני שנה? כמה אנשים התנפלו עליה, ושברו את זרועה, כשכל מה שהיא עשתה היה לשבת על כר דשא? ונניח שישיבה על כר דשא אינה חוקית, או שצילום שוטר בפלאפון אינו חוקי – האם באמת נדרשת קבוצה שלמה של שוטרים בשביל "להכניע" את פורעת החוק, עד כדי שטפי דם בכל הגוף ושברים בעצמות? באמת?

5. "מיותר לציין כי כל טענה אחרת אינה מוכרת" – הטענות כל כך לא מוכרות, שכל הרשתות החברתיות וכלי התקשורת יודעים על כך לפני השוטרים? האם הטענות באמת לא מוכרות, או שפשוט נפלו על אוזניים ערלות? ולמה לכל הרוחות מיותר לציין זאת? המשטרה אינה עושה טובה לציבור בכך שהיא נותנת בפניו דין וחשבון.

6. "ובכל מקרה הן יכולות לפנות למח״ש" – נכון, הן בהחלט יכולות. וזה יעזור להן כמו כוסות רוח למת, או כמו מחשבון מדעי ליאיר לפיד. כאשר המשטרה, כגוף האמון על שלום הציבור, אינה מחפשת לתקן, ואינה מוכנה אפילו להודות בטעותה, אין שום טעם בפנייה למח"ש. זוכרים את סגן-ניצב יוסי שפרלינג, שחנק את המפגינה מאיה גורקין, ותועד בשלל מצלמות כך שלא היה שמץ של ספק בעניין התקיפה? הוגשה נגדו פנייה למח"ש. מח"ש חקרו. בית הדין של משטרת ישראל זיכה את שפרלינג וקבע כי הוא השתמש "בכוח סביר". שוב, הוא חנק אישה צנומה וחלשה ממנו, שלא הרימה עליו אצבע. כוח סביר. כן, ודאי שהמפגינות המוטרדות והמוכות של אתמול יכולות לפנות למח"ש. הן גם יכולות לבנות מגדל מקוביות לגו או לרקוד הורה, זה יעזור להן בערך באותה מידה.

7. שמתם לב מה אין בתגובה של המשטרה? נכון. התייחסות לעניין ההטרדה המינית. זה, ככל הנראה, לא נתפס כעניין חמור מספיק כדי להשיב עליו.

אז למה השוטרים כל כך חכמים על חלשים, ובעיקר על חלשות? אולי כי קשה להם עם סיטואציות שבהן הם נדרשים להגן על מפגינים שמממשים את זכותם הדמוקרטית, גם אם בצעקות ועם מגפונים וסיסמאות בגנות השלטון, וזה תחום אפור מדי בשבילם. הם מעדיפים שחור ולבן, שוטרים מול אויבים, נציגי הרוע המוחלט, שאפשר לעשות להם הכל. אולי כי היו יותר מדי מקרים של רשלנות מצד שוטרים בזמן האחרון. אולי כי יש יותר מדי ביקורת ציבורית על המשטרה ועל חוסר יכולתה לסגור תיקים, אלא אם עד כלשהו צץ פתאום ומעניק להם את פיצוח המקרה על מגש כסף. רק לפני שבועיים שוטרינו האמיצים נתפסו עם המכנסיים למטה, כשעד מדינה ברח מתחת לאפם של שישה (!) שומרים והם נאלצו לרדוף אחריו כמו אחרי תרנגולת שברחה מהלול, עם הפרצוף מרוח בבוץ. איזה מאצ'ואיסט ישראלי בעל דם חם לא יצטרך סיבוב או שניים של מכות לעידוד האגו אחרי ביזיון כזה?

אז כשסוף סוף יש להם על מי להוציא את התסכול והעצבים, הם עושים זאת בחפץ לב. הם יודעים שיש להם גיבוי מלא וכסת"וח מקצה לקצה של הממונים עליהם. מדובר בשק חבטות מאוד נוח וזמין: נשים שנמצאות בעמדת נחיתות מבחינת כוח פיזי, שקל להטיח בהן עלבונות מיניים וקל לא פחות להטיח אותן אל הקרקע, להתנפל עליהן, שלושה, ארבע, חמישה, כאיש אחד, ולהפליא בהן מכות. הלא גם אם יתמזל מזלן ומישהו במקרה יצלם את התקיפה, אף אחד לא יעשה להם כלום.

כשאני רואה שוטר ברחוב, אני אמורה להרגיש יותר מוגנת, לא פחות. העובדה שיש שוטרים מסוימים שבוחרים לנצל את כוחם וסמכותם כדי להפריע לפעילות חוקית ולעורר פחד והרתעה בכוח הזרוע, צריכה להדאיג מאוד את הממונים על המשטרה, עד לדרגים הבכירים ביותר. העובדה שאותם בריונים מקרב השוטרים בוחרים להתעמר דווקא בנשים חסרות ישע, ושאף אחד לא מוצא לנכון להעניש אותם על כך, מעידה על כך שדמנו, כנשים בחברה דמוקרטית, מותר. אלא אם מישהו בדרגים הבכירים יאמר "עד כאן. היה לא תהיה."

מישהו?


תגובות

 1. יש לי פרשנות אלטרנטיבית ל7 – מי שכתב את ההודעה בשם המשטרה מקווה להסיח את דעתם של הקוראים מהחלק הזה באמצעות השמטתו מאחר שלהטרדה מינית, בניגוד לשימוש בכוח ע"י שוטרים אין כל הצדקה, בשום מצב, ובנוסף העבירה הזו יכולה הרבה יותר בקלות לייצר רעש("שוטרים הטרידו מינית מפגינות" היא כותרת הרבה יותר מפתה מ"שוטרים הכו מפגינות").

 2. נדמה לי שהחוק מגדיר שכל הפגנה הכוללת מעל 50 איש דורשת אישור משטרה

  • אתה טועה. פקודת המשטרה מגדירה אסיפה כ"חמישים איש או יותר שהתקהלו *כדי לשמוע נאום או הרצאה על נושא בעל ענין מדיני או כדי לדון בנושא כזה*, ולא כל התקהלות של חמישים איש ומעלה

 3. לפי ויקי :
  על פי פקודת המשטרה בישראל, אין צורך לקבל אישור או רישיון על מנת לערוך הפגנה. הפגנה טעונה רישיון, רק אם היא מוגדרת כ"תהלוכה" או כ"אסיפה".

  סעיפים 90-83 לפקודת המשטרה עוסקים בשני סוגים של הפגנות המצריכים רישיון ממשטרת ישראל:

  "אספה" – חמישים איש או יותר שהתקהלו כדי לשמוע נאום או הרצאה על נושא בעל עניין מדיני או כדי לדון בנושא כזה.
  "תהלוכה" – חמישים איש או יותר המהלכים יחד, או המתקהלים כדי להלך יחד, ממקום למקום, בין שהם בתנועה ממש ובין אם לאו, בין שהם ערוכים בצורה כלשהי ובין אם לאו.
  משמרת מחאה, שהיא הפגנה שלא מתקיימים בה התנאים האמורים לעיל (לדוגמה: התאספות בכל גודל שאין בה נאום בנושא מדיני או צעדה של פחות מ-50 צועדים) איננה טעונה רישיון. בלשון המשטרה: "אין חובה על מי שמארגן משמרת מחאה לקבל רישיון ממפקד המחוז של המשטרה. עם זאת, מומלץ למי שמארגן משמרת מחאה, להודיע למשטרה מראש על פעילות זו, כדי שהמשטרה תוכל להיערך ולהגן על המשתתפים במשמרת המחאה מפני מתנגדים".

  כל התקהלות (התכנסות של שלושה אנשים לפחות) אסור לה שתגרום ל"הפרת השלום". בתי המשפט פסקו שהביטוי "הפרת השלום" מתייחס לאלימות כלפי גופו של אדם, כניסה בכוח לרשות היחיד, ואולי גם פגיעה ברכוש תוך שימוש בכוח. לא די בחשש שיופר השלום – דרושה ודאות קרובה לכך שיהיה שימוש באלימות.

  – מישהו יודע כמה הפגינו, סתם לפרוטוקול ?

 4. פוסט מצוין. אוסיף לינק שלו לפוסט שכתבתי על הסיפור הזה.

  • לרונית ולכולם, פוסט ממש לא מצוין.
   לכל הפגנה, התקהלות ואסיפה יש סייגים של המשטרה. מדובר על איזון ומציאת פשרה בין חופש הביטוי של המפגינים לבין הזכות לפרטיות של שר האוצר. מה הם הסייגים ? מה שהחליטה המשטרה… דוגמא לסייגים: בין השעות 2 ל 4 ההפגנה תתקיים ללא רעש/ ההפגנה לא תעלה על __ משתתפים/ ההפגנה תיערך במרחק של __ מטרים מהבית/ ההפגנה לא תגרום לפגיעה בשאר תושבי השכונה/ ההפגנה לא תגרום לחסימת מעבר ציבורי, וכו… הגבלת מעל או מתחת ל 50 מפגינים אינה בהכרח תקבע האם ההפגנה התקיימה כדין או לא, זה הרבה יותר מזה.

   עכשיו הגיע הזמן להפריח כל אחת מהנקודות ההזויות שעליהן נתן מענה כותב הכתבה (שחבל שמחביא את שמו):
   1. אז לפי מה שהבנו עד כה- יכולה להתקיים הפגנה בלתי חוקית. אני משער שאתם בעצמכם משערים שהמפגינים לא קיבלו אישור להפגין בשעות מאוחרות, ובטח שלא לשרוף שלטים בתוך שכונת מגורים. כלומר ההפגנה באמת הייתה לא חוקית ! וודאי שקיימות בעיות נוספות שאותן השמיט כותב הכתבה. לא היינו שם ולא ראינו דבר.

   2. אנשים צועקים עם מגפונים זה בהחלט לגיטימי בהפגנה, השאלה היא אחרת- האם הותר להם אחרי יום שלם, ובשעות ערב מאוחרות- לקרוא קריאות (נאצה) במגפונים ? להזכירכם מדובר על לב שכונת מגורים, מלבד שר האוצר קיימים נפגעים רבים. לא צריך להיות גאון בכדי להבין שככל הנראה, עברו המפגינים על ההיתר שקיבלו. הרי לא היו מקבלים אישור להמשיך את ההפגנה לשעות המאוחרות ובאותה הדרך.

   3. השוטרים נהגו באיפוק- לא, הם לא אמורים לנהגו כך. כאשר הם מתוקף תפקידם נוכחים בכדי לשמור על הסדר הטוב, ויש כזה- אזי אין בעיה. מה קורה כשההפגנה יורדת מהפסים הלגיטימיים ? ראינו בשתי ההפרכות הקודמות שדובר על הפגנה בלתי חוקית. שימו לב: "השוטרים נהגו באיפוק, ורק כאשר אחת המפגינות הצמידה פלאפון לפרצופו של השוטר בעוד מפגינה שנייה תקפה את השוטר, הן נעצרו". השוטרים, למרות שההפגנה עברה את גבול החוקיות שלה, שמרו על איפוק. השוטרים לא סגרו את ההפגנה. השוטרים נתנו להם עוד קצת מרווח. השוטרים נתנו למפגינים לבטא את רחשי ליבם, גם כאשר זכות זו התנגשה בזכויות רבות אחרות של תושבים (ושר אחד) רבים אחרים. אז אכן, השוטרים נהגו באיפוק. כל הכבוד להם ! יש להעריכם על שלא הביאו את ההפגנה לקיצה בשנייה הראשונה שזו חרגה מהגבולות שהותו לה, והיא חרגה בהחלט.

   4. כמה שוטרים צריך בכדי לעצור שתי מפגינות ? לפי תורה, בכל בית ספר צבאי ומשטרתי בכל העולם, כמה שיותר- יותר טוב. כאשר התקיים פינוי גוש קטיף היחס היה 3 שוטרים למפונה אחד אם לא יותר, לא בגלל שהוא מפונה, אלא בגלל שהוא אדם שצריך לנהוג בו בצורה בו לא תסכן את אלו המפנים אותו. שוטר מול אדם זה אחד לאחד, שני שוטרים מול אחד זה כבר טוב יותר. זה מה שכנראה היה, ובואו נקצין לרגע- 3 שוטרים המשתלטים על מפגינה אחת- זה סביר לגמרי. אני לא יודע כמה מכן ספגו שריטות בפרצופם ע"י אותן נשים שסירבו "ללכת עם החוק" ונאלצו להגיע לטיפול רפואי לאחר מכן. אומרים שזה קל, ולעצור מפגינה אחת זה לא בעיה. אבל זה לא נכון, זאת כן בעיה. קשה להשתלט על מפגינה זועמת, אפילו הם היא ממין נקבה. זה לא מוריד מכוחה.
   חשוב לציין שההשוואה המטעה למעצר דפני ליף אינה הגונה. זה לא מה שהיה וחבל שאדוני הכותב מטעה את הציבור הקורא בהשוואות לא רלבנטיות. כמו כן השקר על כך שדפני ליף שברה את ידה הוא בזוי, שכן רופאיה העידו שלא היה ולא נברא שבר. אם תחפשו באינטרנט ותסתכלו על התמונות תראו תחבושת פשוטה סביב ידה. לא כך מטפלים בשבר… (מצורף קישור:)

   5.כל כלי התקשורת והרשתות החברתיות יודעות על כך לפני השוטרים ? ודאי. בעולם הפייסבוק של היום כל פיפס מועלה לאינטרנט, וכל אחד כמוך מגיע ויכול לסלף את האמת בכמה שורות בזויות ושקריות (כדוגמת דפני ליף המסכנה ששברה את ידה, או על כך שהתקיימה הפגנה חוקית כדין).

   6. לא רוצים לפנות למח"ש ? שלא יפנו. זה עניינן. שיפנו לבג"ץ.

   7. מדוע אין תגובה של המשטרה ? יכולות להיות כמה סיבות. אולי השמטת אותה מהכתבה כפי שרבים כמוך עושים ? אולי סילפת את האמת ? אולי זה בעצם שקר אחד גדול, וניתן להסתמך על כך בעצם העובדה שאין צילום אחד (בעולם האייפונים של היום) שמראה אלימות משטרתית/ הטרדה מינית ? מוזר קצת בהתחשב בכך שכל דבר מצולם. לא ?

   כתב יקר עשה עם עצמך בדק בית. אתה כותב מילים משמיצות ללא סיבה נראית ומובנת. עדיף שתיצמד לעובדות ולמה שהיה, ואל נא תמציא חוקים חדשים לגבי הפגנות חוקיות או לאו, ולגבי אחוז השוטרים שצריכים לפנות מפגינה (מה גם שאינך מביא עובדות בדמות מספרים, אתה רק "זורק" לאוויר שיותר מידי שוטרים פינו שתי מפגינות. מה המספר של השוטרים ? איך יש מצב שלא העלית את התמונה הזאת ?). לסיכום- אתה פשוט משקר לעם ישראל. עזות מצח שכזאת הינה הדוגמא הנוראית ביותר למה שאתה וכמוך עושים ופוגעים בעם ישראל. גם קיבלת במה אינטרנטית וגם אתה מנצל אותה בכדי לפגוע בזדון ? הרצחת וגם ירשת ?

   לשאר הציבור הישראלי הטוב. די להאמין לשקרים של כתבים מסוג זה המסלפים את האמת ומנסים לפגוע בחברה ובסביבה. לא כל אחת שאומרת שפגעו בה מינית הדבר נכון, לא כל הפגנה הינה חוקית, לא על כל שוטר להיות מאופק, במיוחד שמנגד לעיניו מתחוללת עבירה משמעותית על החוק.

   מצורף קישור אחרון, כתבה מפי אישה כנגד ההטרדות המיניות. מספיק להביט בכותרת בכדי להבין עד כמה הידרדר עולמנו. האשמים בכך הם- אנחנו.

   http://www.mako.co.il/home-family-orit-navon/Article-8108bd889548f31006.htm&Partner=facebook_comments

   • עומרי, תודה על התגובה. כמה דברים, ואז אפתח את הדיון לכולם:

    1. טור זה אינו "כתבה". הוא פוסט בבלוג. יש הבדל משמעותי מאוד בהגדרה בין השניים.
    2. אינני זכר, כי אם נקבה. אין לי שום בעיה לחשוף את שמי האמיתי, קוראים לי הילה בניוביץ'-הופמן. נעים מאוד. אלא שבבלוג הזה, אני מוכרת בכינוי "ואנדר" ועל כן דבקה בו, במיטב מסורת הבלוגים.
    3. לא כתבתי שום דבר בפוסט הזה שהוא בגדר השמצה. כל מילה שכתובה כאן היא עובדה. לגבי מספר השוטרים או התמונות שהעליתי או לא העליתי – זו הסיבה לכלילת הקישורים בפוסט, כדי שאנשים יוכלו להיכנס לדיווחים החדשותיים, שם נמצאת כל האינפורמציה.
    4. לא "קיבלתי במה אינטרנטית" יותר משכל אדם אחר יכול לקבל במה אינטרנטית. כמוך, למשל, בתגובה הזו. והפינה הזו באינטרנט ששייכת לי – כן, אני בהחלט אקבע מה יתנהל בה. בבלוג שלך, עשה כרצונך.
    5. לגבי "הפגיעה בעם ישראל" ו"הרצחת וגם ירשת", הרשה גם לי לצטט מהכתובים: "שמעו דבר-יהוה, קציני סדם; האזינו תורת אלהינו, עם עמרה (…) ידיכם, דמים מלאו. רחצו, הזכו–הסירו רע מעלליכם, מנגד עיני: חדלו, הרע". זה לא אני אמרתי, זה הנביא ישעיהו, איש חכם שהבין שכאשר נציגי המדינה שהוא אוהב מתנהגים לא כשורה, יש להוקיע אותם על כך, ולתקן. לא להסתיר.
    6. לגבי ההטרדות המיניות: בקושי רב התגברתי על הדחף למחוק את הקישור שהבאת. גם זו אינה "כתבה" כי אם טור דעה בעייתי מאוד, חריג מאוד ומקומם מאוד. לא תמצא כאן אוזן קשבת לטענה שנשים בודות מלבן תקיפות מיניות.
    7. יש לומר "להפריך" ולא "להפריח" בהקשר הזה.

    הדיון פתוח. לא יאושרו תגובות מנאצות. התגובה הזו אושרה ממש על חודו של סכין, אנא כבדו את תרבות הדיון. תודה.

   • אין שום הבדל בין כתבה לפוסט ברגע שמבינים את מהות הדברים. עכשיו נסי להבין על מה אני מדבר ואל תידבקי למונחים הבלתי מעניינים הללו של "פוסט"/"כתבה". אפשר לקרוא לזה גם "שמוליק". זה לא משנה. הכוונה (שוב- המהות) היא לגבי משהו שאת כותבת ואחרים קוראים. זה הכל.
    נחמד להכיר את שמך, היה נחמד לו היית מפרסמת אותו לצד הכינוי שלך (גם סוגריים קטנים זה נחמד).
    כתבת השמצות, והמון. אל תנסי להיתפס למינוחים קטנים. אם אמרת שהמשטרה היא זוועה או אם כיוונת לשם- הרי שזו השמצה. אנשים צריכים לקבל אינפורמציה מהכתבות האחרות ? אז אל נא ממך לכתוב משפטים בסגנון "יותר מידי שוטרים מול שתי מפגינות" כאשר את לא נוקבת במספרים. את מטה את דעת הציבור, וזה מתחיל לחשוב על גרוע מפינוי גוש קטיף. את מציגה דוגמאות הזויות כמו דפני ליף, ולמעשה גורמת להשוואה גסה מאין כמוה בנוגע לאירוע מול ביתו של לפיד לבין מקרה לא טוב שקרה בעבר, כשלמעשה אין בינהם כל קשר. כמו כן אגיד בריש גלי כי את פשוט שיקרת. שיקרת כשאמת שדפני ליף שברה את ידה. ניתן לקרוא עדויות על כך ולראות תמונה פשוטה (שכבר צירפתי) בה רואים תחבושת פשוטה סביב מפרק ידה. אף בית חולים לא זיכה אותה בגבס כפי שנדרש ביד שבורה !
    מה שרק אומר שלא כל מה שכתבת כאן הוא עובדה. החל במספר השוטרים, חוקיות ההפגנה, מעשי המפגינים והתנהגות השוטרים.
    לרגע לא דיברתי על יותר או פחות במה אינטרנטית שקיבלת מאחרים. למה את לוקחת את נושא השיחה לשם ? התרכזי במה שכתבתי- קיבלת במה. נקודה. כעת עליך, מתוקף ערכים אנוש בסיסיים, לספר את האמת. אמרת שאת דוברת אמת ומציגה רק עובדות ? כיצד נדע ? היכן התמונות ? דיווחים בכתבות אחרות ? כרגע המצב הוא לרעתך מפני שמה שמוצג באינטרנט מציג את שתי הבנות כפורעות חוק. לא נמצאו עדויות למה שהצגת כבעיות בהתנהלות המשטרה. כלומר ה"עובדות" שהצגת- אין עובדות הן, אלא אוסף של דעות או סילופי אמת.
    נחמד שאת מחזירה לי בציטוטים של הנביא ישעיהו, אבל אני אומר לך בתגובה נטולת ציטוט, ברגע שעם ישראל חטא מתוקף היותו עם, הוא כמעט הביא לאבדון על ישראל. וזה לא רק ציטוט אחד אלא מקרים רבים לאורך התנ"ך. החל מגלויות ישראל השונות וכלה במלחמות שונות במדינה. גם אזרחי העם חוטאים, ולא תמיד (כפי שאת ומקורביך נוטים לחשוב) המנהיגים. אני בתוך שאם היית טובה מהם, היית עומדת בגוף כזה או אחר. קשה לך עם התנהלות המשטרה ? אני לא רואה אותך ניגשת לקורס שוטרים ולאחר מכן לקורס קציני משטרה ומתקנת בעיות פנימיות. קשה לך עם מניהיגים פוליטיים ? מצטער, לא ראיתי את שמך בשום רשימה למפלגה פוליטית.
    נוח וקל יותר להתחבא מאחורי שלטי הפגנה ומקלדת מחשב, אך לא תועילי בכך לאיש. רוצה שדברים ישתנו ? לכי וקחי בהם חלק. אל תטפטפי רוע למסך, במיוחד שרובו המוחלט מלא בחוסר אמת ובסילופים סוביקטיביים.
    תודה על התיקון שלך בנוגע לאיות המילה. שוב אני רואה כי את "מנסה להראות לי מה זה" ולהתגבר עליי ע"י דברים שאינם רלבנטיים כלל. ממש הכנסת לי הפעם מה ?

    לצערי לא ראיתי ממך התייחסות לסעיפים שעניתי לך בעזרתם על דעותייך. מ 1 ועד 7. בחרת להתעסק בטהרת הבלוג שלך (טהרה שאינה חשובה לאיש, במיוחד כאשר מדובר באזרחים המביעים דעתם).

    מה לגבי השקרים על דפני ליף ששברה את ידה ? מה לגבי מספר השוטרים שהתנפלו על המפגינות ? מה לגבי הסילופים על חוקיות ההפגנה שהצגת ? מה לגבי עובדות מצולמות ? (כפי שאמרתי, על כל 4 אנשים יש 3 עם מכשירי סמארטפון שתיעדו בעיות לא חוקיות, אם היו).
    אני מציע שתתרכזי בעיקר ולא בשוליים. חודו של סכין או לא, זו האמת, ובתור אחת שמנסה להרים פה בלוג משמעותי וצודק, איומים על מחיקת תגובות אינם ראויים כלל. הרי זו היא האמת. קשה וכואבת, אבל צודקת

    אני מציע לך למען הערכים האישיים שלך- נסי להיצמד לאמת, היא תביא אותך תמיד למקום טוב יותר

   • עומרי, מזל טוב. התגובה שלך זכתה בפרס ההסגברה לשנת 2013. ברכותיי!

    לגופו של עניין, אין לי שום צורך, יכולת, או כוח להתווכח עם מישהו שאין לו מושג מי אני, מה אני כן או לא עושה למען שינוי, וממשיך לטעון שאני משקרת. אתה יכול להגיד שאני משקרת עד מחרתיים, זה לא הופך את זה לנכון.

    לגבי ה"איום" – זה לא איום. זו הבטחה. לא ארשה שיופיעו בבלוג שלי דברים שאינם לרוחי ופוגעים בי אישית. זה עד כדי כך פשוט.

   • תגיד, עמרי, כמה קשה זה היה, לעשות תואר במשפטים, רפואה, מגדר ומוסר בו זמנית? ועוד לא סתם תארים ראשונים, תארים מתקדמים! מכמה שאתה בטוח בחוקיות ההפגנה, בכך שצריך תחבושת כזו ולא אחרת, בכך שנשים בודות תקיפות מליבן, בכך שפעולותיה של ואנדר כן-או-לא תואמות לערכים והאמונות שלה, אני מניחה שיש לך לפחות פרופסורה בכל אחד מהתחומים, ואתה ממש בר סמכא עולמי, לא?

    אתה מסגביר מביך, שלא מבין כלום בחוק, ברפואה, במוסר, במגדר או באינטרנט (פוסט וכתבה זה אותו דבר? תעשה לי טובה ותצא כבר משנות ה-70 בהן אתה תקוע). טוב תעשה הכותבת אם תפסיק לאשר את ההודעות המביכות שלך. לך וחפש לך מקום אחר לפרוק בו את דברי הבלע שלך.

   • אני חושב שלהוציא תואר זה קשה מאוד, אבל צריך להתחיל ממשהו. כמובן שאת כמו כל החברים שלך אוהבים ללכת על הפן המקצין, כאילו שאמרתי דברים איומים ונוראיים. אז הנה תגלית: לא צריך לעשות מגוון תארים במקביל ! אבל כן, צריך להתחיל במשהו. בכדי להיכנס לפוליטיקה אין צורך בתואר, אלא רק ביכולת אישית. כמובן שאת מעדיפה להציג את הקושי, תסלחי לי אבל זה עלוב. את וחברייך ממשיכים עם סחיטת דמעות אבל הדבר לא מעניין את קצה הבוהן של אף אחד. כן זה קשה, אבל אפשר להביא לידי שינוי. לכו ותעשו עבודה אמיתית ולא תשבו רק מאחורי מסך מחשב פתאטי ותלחצו על כפתורי מקלדת. אני בטוח בחוקיות ההפגנה במאה אחוז מפני שלמדתי על כך גם במשטרה וגם כסטודנט בקורס על יסודות המשפט. לגבי התחבושת אני גם בטוח במאה אחוזים מפני שכך אמרו הרופאים שלה לאחר שנפגשה עמם (ד"א זו ביקשה לקבל גבס אבל נענתה בסירוב). אין לי שום פרופסורה אבל אני, בניגוד אליך, לא משקר. אני מביא עובדות ומסתמך על מה שבעלי פרופסורה (כפי שאת נוהגת להגיד) כן אמרו. אני מביא נתונים אוטנתיים ולא מדבר באופן כללי. אז פשוט תתביישי לעצמך, כי את חלק מהשקר.

    לגבי פוסט/כתבה- כמו שכבר אמרתי והסברתי, המהות היא אותה מהות. מדובר על מלל שמוצג לכל דורש. מתוקף היותנו אנושיים, מצופה מאיתנו לדבוק בערכים בסיסיים כמו אמת וצדק. ברגע שאנו מביאים עובדה עלינו לגבות אותה. כך אני עשיתי עד עכשיו, ואתן לא.
    נחמד שחזרת לנושא הפוסט/כתבה ובחרת להתמקד, דווקא מכל הבעייתיות של ה"פוסט", רק במינוח נכון.
    אולי כדאי שתתחילי לחקור מה באמת היה בהפגנה הזאת ומה הסיפור של דפני ליף, כי זו תכלית השיחה (ולא כפי שאת וחברתך גררתם אותה- לדיון על מונחים ופרופסורה).

    בהצלחה עם עצמכן בלילה כשאף אחד לא רואה. שם לא יהיה מי שילטף אתכן ויגיד שאתן צודקות, ורק האמת תישאר ותתחיל לגבות מכן את שנשאר.

   • עמרי, תראה, ארנב!

 5. […] נ.ב. תקראו את הפוסט המצוין הזה: שק החבטות של המשטרה https://vandersister.wordpress.com/2013/06/30/punch/#comment-6555 […]

 6. השוטרים הרשו לעצמם להתנהל בבריונות כי לא היו שם מצלמות.

 7. אז בכל מקום שאינו מרושת במצלמות שוטרים יכולים לעשות ככל העולה על רוחם? אנחנו אמורים לפחד משוטרים כמו מכנופיות בריונים?

  • רונית מה לגבי דור האינטרנט והסמארטפון ? על כל 4 אנשים בהפגנה לכ- 3 יש מכשיר סמארטפון. כנראה שאם היה משהו, מישהו היה מצלם.
   מדוע אין צילומים ? כנראה שלא היה דבר חריג. תחשבי על זה.

   • יש צילומים, רק לא בווידאו, כי על פי עדות המותקפות, השוטר חטף מידן את הסלולרי ומחק את הסרטון שצילמו.

  • תבדקי מעט מה קורה בעיר העתיקה בירושלים (שמרושתת מצלמות שתי וערב) רמז: השוטרים הולכים לנקודות המתות שם המצלמות אינן מגיעות ובאיזורים אלו ממש דופקים מכות לאזרחים הערבים

  • טוב ויפה, אבל עם כל התמימות והמסכנות- מדוע לעזאזל באמצע הלילה הן ניגשו לחצר ביתו האחורית של שר בממשלה ? האם הדבר מותר ?
   באופן חד משמעית יש לציין כי במצב כזה קיים איום על שר בממשלה.
   הדבר ה-ז-ו-י !!!!
   מדוע לגבי זה אין התייחסות ???
   בכדי שנוכל לקרוא כתבות מסוג זה ולקבל מידע חדש ולהאמין לו, יש להיות אובייקטיבי ולהציג ת שני צדדי המתרס.
   מדוע לא כתבת על כך שהבנות שהלכו לביתו הפרטי של לפיד עברו על החוק ? מדוע לא צוין הדבר אפילו בחצי מילה ?

   0 אובייקטיביות
   100 אחוז סוביקטיביות

   כיצד את מצפה שנאמין למה שאת כותבת ?

   • זו לא כתבה, ואין לי שום מחויבות להיות אובייקטיבית כאן. צר לי, עומרי, כנראה שבכל זאת דרוש ידע כלשהו בהבנת הנקרא כדי להגיב לעניין.
    טוב, נמאס לי, ועל כן אגיב לך מעתה והלאה בתמונות של ארנבים בלבד.

   • בדיוק בגלל חוסר רצון לדבוק באוביקטיביות- הדברים שהבאת שווים כקליפת השום.
    הגיע הזמן להפסיק לסלף

 8. בתור שוטרת לשעבר אולי אנסה לעזור לכן להבין קצת את המשטרה (ואולי כל גוף ציבורי), המשטרה מונחת על ידי עצלות. נראה לכן שהשוטרים רצו להיות שם מול ביתו של לפיד?
  סביר להנים שהם היו מעדיפים לשתות קפה במשרד או להיות בבית (הרי לא משלמים במשטרה על שעות נוספות), אז מה, שלא יהיו עצבניים? על מי יוציאו את העצבים? מישהו שיכול לסכן אותם? למה זה טוב? (תזכרו עצלות!)
  חוץ מזה כבר הגבתי בפוסט כל שהוא שאכן יש במשטרה תרבות נוראית של שינאת נשים. בתקופה הקצרה שלי שם נחשפתי אישית ברמה של לראות או לחוות לפחות 4 הטרדות בדיוק כתבתי אותם היום ב"רשימה שלי" אם זה מעניין אתכן https://www.facebook.com/oneofone1/posts/536557693069310
  ושמועות על סיפורים מזעזעים יש מפה ועד להודעה חדשה…

  • שרית – תודה. זה מאלף ומאיר עיניים.

 9. פוסט טוב, לא מאוזן אבל גם אין צפייה לזה. אני מסכים עם הרוב מלבד חלק מסעיף 4 ומאחר וזה נושא שאני מבין בו אני מבקש להתייחס אליו. כמעט בכל כתבה, פוסט או הבעת דעה על כל הפגנה מעלים את נושא ה"עשרה שוטרים ענקיים על אזרח\ית אחת קטנטנ\ה" עם נטייה למגדר שמשמאל ללוכסן. זאת טענה מאוד פופולרית משום שהיא אוטומטית יוצרת רושם של שימוש מופרז בכוח (בעיה שבהחלט קיימת במשטרת ישראל ובצבא) אבל, למען האמת, ככל שיש יותר שוטרים פר מפגין יש פחות סיכוי לשימוש מופרז בכוח; יצא לי להשתתף בפיזור הפגנות וגם להדריך בנושא ואני בחור גדול, גבוהה וכבד ואני רוצה להגיד לך שגם למישהו במידות שלי קשה להשתלט על מפגינה שמתנגדת למעצר גם אם היא קטנה ממני בהרבה בצורה שלא תפגע בה ובי (כי יש למפזרים זכות להגן על עצמם), כדי לנטרל מפגין או כל אדם אחר לצורך העניין במצב של אחד על אחד לרוב צריך להשתמש בהרבה יותר כוח אלים וקשה (מכות, טייזרים או גז פלפל) לעומת כאשר יש מספר מפזרים על כל מפגין ואז מתאפשר השימוש בכוח "רך" יותר (ריתוקים, סתם להפעיל עליו מספיק משקל כדי לשתק אותו עד האזיקים). לסיכומו של עניין על אף שזה נשמע הזוי עדיף להיות מרותק לרצפה על ידי שלושה יסמניקי"ם מאשר שאחד מהם ינסה להשתלט עליך.

  (אני לא שוטר ואין לי אינטרס להגן על משטרת ישראל)

  • לא יכולתי לנסח זאת טוב יותר. הלוואי וכותבות הפוסטים למיניהן יצלחו להפנים את מה שכתבת

 10. השאלה המתבקשת:
  האם היא הלכה לחפש שם בולבולים?

 11. […]  פורסם לראשונה בואן דר גראף אחותך […]

 12. השופט חיים כהן המנוח, שהיה המישנה לנשיא בית-המשפט העליון, כתב פעם בפסק-דין: "הגיע העת לטפל בפשעי שוטרים." כוונתו היתה לאלימותם של שוטרים. מאז שהדברים האלה נכתבו חלפו 30 שנה לפחות, והמצב בתחום האלימות המשטרתית רק הידרדר והלך. במקום להפגין בגלל שלדפני ליף העלו את שכר הדירה, או בגלל שמחיר גביע קוטג' עלה בחצי שקל, אולי מוטב להפגין על אלימות שוטרים. זו צריכה להיות המחאה האמיתית. אמנם, השוטרים – בהיותם בהמות אלימות עם IQ חד-ספרתי לא יבינו זאת, אבל שליטינו הנאורים עשויים לקלוט את המסר.

  • מה אתה מציע שנחליף את המשטרה
   מה ההשתלחות הזאת למה בהמות? כולם?
   לא יפה
   שום דבר טוב לט עשו?

 13. כולם נגועים בחטא הבריון האלים
  המשטרה המפגינים בכנסת בנמלים בממשלה איפה לא
  אנחנו אוהבים "להראות לו" בפוסטים בכתבות איפה לא
  אנחנו פשוט באים לריב
  חבל……
  יש בנו דברים נפלאים….

 14. 2/7/2010
  יום ששי
  לכבוד – משטרת עין בוקק/ערד
  מאת – רביד שוורץ
  א.ג.נכבד/ה
  כאשר טיילתי עם אשתי לעתיד ואחיה שבא לבקר אותה בישראל (שניהם תיירים) בנחל עין בוקק בים המלח רצינו ליהנות משחיה לילית ומקלחת מרעננת לפני שנחגוג יום הולדת 30 לאחיה
  נכנסנו למכונית ונסענו למתחם המלונות והתיירות של עין בוקק.
  בשער המתחם עצר אותנו שוטר חסר סבלנות שהתנהג בגסות רוח
  תחילה חשבנו שזו בדיקה שגרתית אך לאחר כמה שניות הבנו שהשוטר שהיה כנראה משועמם מעונין להציק
  הוא שאל אם יש לנו סכין או נשק וסמים והחל לחפש במכונית ללא כל הצדקה
  נתתי לו מיד את אולר הטיולים שהיה ברשותי ושימש אותנו בטיול להכנת אוכל
  כשאשתי לעתיד ואחיה שרצו בס"הכ לטייל בארץ שאלו אותו מדוע הוא לוקח לנו את אולר הטיולים שאיתו אנו מבשלים ארוחת ערב הוא התרגז ובגסות אמר לי לומר להם להירגע למרות שהם היו מאוד רגועים
  חברתי שנמצאת בהריון נכנסה למצוקה נפשית עקב תקרית מביכה זו. גסותו של השוטר השפיעה על בריאותה והיא החלה להקיא בגלל חוסר ההתחשבות והנימוס שלו.
  אם יגרם לה נזק אגיש תביעה נגד השוטר
  השוטר לקח אותי לניידת שלו ולאחר שערך עלי חיפוש חפוז בניידת הוציא טפסים לעריכת חקירה והחל למלאותם כאילו תפס פושע….. הוא איים עלי שאם לא אחתום עליהם יקח אותי לערד לשם כך
  וממש באותו הזמן נכנסות ויוצאות מכוניות מבלי שהשוטר עוצר אותם הוא פשוט התעלם משאר המכוניות כאילו שרק אותי צריך לעצור וזה כשלעצמו מוזר מאוד בקלות משהוא אחר היה יכול להכניס למתחם כול דבר מבלי בדיקה
  השוטר סירב לתת לי עותק מדפי החקירה שעליהם חתמתי וגם לא הציג בפני את כרטיס השוטר שלו
  זה הטריד אותי כי היינו אמורים לחגוג את יום ההולדת של האח למחרת וזה היה הורס את הטיול ויום ההולדת שתוכננו זמן רב לפני כן
  השוטר טען שיצא חוק חדש לפיו אסור להחזיק במכונית אולר טיולים להכנת אוכל לדבריו אני אמור לשאול את חברי על חוקים חדשים אך איש מחברי לא שמע מעולם על חוק כזה וגם לא על צורך להתעדכן בחוקים חדשים לפני כל נסיעה לטיול קצר בים המלח
  אבקש לטפל בדחיפות בשוטר שבמקום לשמור על סדר ציבורי מטריד עוברים ושבים וגם את התיירים הפוקדים את אתר התיירות בעין בוקק
  מס' תיק שהשוטר פתח היה :25427/2010
  בכבוד רב
  רביד שוורץ

 15. את כותבת נהדר, כרגיל.
  אני מסכימה עם כל מלה ורוצה להוסיף משהו קטן:
  כדי שלא תהיה אלימות (בפרט) מצד שוטרים כלפי אזרחיות, צריך לחנך לחמלה כלפי השונה מגיל צעיר. למה אפשר לצפות, כשמגיל אפס חונקים את החמלה של פעוטות כלפי השונה מהם, מסבירים להם שזה "בקר" ולא פרה או עגל, שזה "עוף" ולא תרנגולת ששבעת מדורי גיהנום הם כלום לעומת החיים האומללים שהיו לה כמטילה, ונותנים להם "חלב" "בריא", חלב אם של מין ביולוגי אחר שנלקח ממישהו שהחלב הזה באמת מיועד לו?

  זה לא שאני לא מסכימה עם הניתוח המעולה שלך.
  זה לא שאני לא חושבת כמוך, שתפקיד המשטרה הוא להגן על האזרחים.
  אני בסך הכל שוטחת את התיאוריה שלי לגבי למה הגענו למצב המגעיל הזה כחברה.


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

קטגוריות

%d בלוגרים אהבו את זה: