פורסם על ידי: vandersister | מרץ 8, 2013

חמישים גוונים של ורוד

דברים שאני לא רוצה לקבל ביום האישה הבינלאומי:

* סבון נוזלי עם נצנצים ורודים.

* סבון לא נוזלי עם נצנצים ורודים.

* מגבת ורודה בניחוח פסיפלורה בהנחה מיוחדת.

* מסאז' רומנטי לזוג בהנחה מיוחדת, וייתכן שגם בניחוח פסיפלורה. ועם סבון ומגבת ורודים במתנה.

* כלי מטבח במהדורה מיוחדת ליום האישה הבינלאומי. בדרך כלל "מהדורה מיוחדת ליום האישה הבינלאומי" פירושו "בדיוק אותו סיר/קומקום/מצקת/פומפייה, רק בוורוד. ועם ציור של לב. כי אנחנו אוהבים אותך! כשאת מבזבזת אצלנו כסף".

* פרחים. ורודים, כמובן. עם שוקולד במילוי קרם פסיפלורה.

* כתבות על נשים ש"עשו את זה בגדול", "הצליחו בענק" ו"שולטות בעולם העסקים כי יש להן ביצים כמו לגבר". אגב, גם לי יש ביצים כמו לגבר, בהנחה שהגבר קנה לאחרונה תריסר ביצי חופש והכניס אותן למקרר.

* כתבות עם ניתוחים פסבדו-היסטוריים ועוד יותר פסבדו-סוציולוגיים על זה ש"פעם, נשים היו ככה וככה. אבל היום – הוהו! היום נשים הן ככה וככה! ויש לנו גם הוכחה ניצחת לזה – שאלנו את גריזלדה, שעלתה לארץ לפני 100 שנה, והיא אומרת שבתקופתה נשים לא היו הולכות לרקוד בדיסקוטקים בלילה! אמנם לא היו אז דיסקוטקים, אבל מה זה חשוב!"

* אמירות של גברים, תוך קריצה וגיחוך זה לזה, "אוהו, תיזהר אחי, היום יום האישה הבינלאומי. אוי ואבוי לא אם לא תביא לה פרחים/שוקולד/מסאז'/משהו ורוד. שכחת להביא? עדיף שתתחיל להתחבא מתחת לספה כבר עכשיו!" (כי כידוע, מיליוני נשים ברחבי העולם מספקות מדי יום לגברים סיבה לפחד ולהתחבא מתחת לספה. ידוע על כמה גברים שמתו בייסורים כשאישה אמרה להם "נעלבתי ממך").

* אמירות של גברים ונשים בנוסח "די כבר עם הפמיניזים הזה (שגיאה מכוונת), חפרתם לנו בשכל, לא צריך להגזים. הנה, למשל אצלי בחברת ההשמה יש אישה אחת שמקבלת משכורת יותר גבוהה מגבר. אמנם היא במקרה המנכ"לית והוא עובד ניקיון, אבל הדוגמה האנקדוטלית הזו ממוטטת לגמרי את כל הטענות שלכן! די כבר לחפור, פמינאציות".

דברים שאני רוצה לקבל ביום האישה הבינלאומי:

* שוויון זכויות והזדמנויות מלא בין נשים לגברים.

* שוויון בשכר ובתנאי התעסוקה לנשים וגברים. כולל מתן זכויות של חופשת לידה וטיפול במשפחה לגברים כמו לנשים.

* שוויון ייצוגי בין נשים וגברים בכנסת, בממשלה, בגופי שלטון ומועצות מקומיות, בדירקטוריונים, בהנהלות, בוועדי עובדים ובוועדות ביקורת וחקירה, ובכל מקום שבו נדונות ומתקבלות החלטות הקשורות לבני אדם.

* הזכות להתחתן ולהתגרש שלא דרך הרבנות, ביטול נוהל ה"עגונות", מתן אפשרות לנישואים אזרחיים גם בין זוגות של לסביות והומוסקסואלים.

* הקצאת משאבים וכספים לטיפול בסרטן השד, סרטן השחלות וסרטן צוואר הרחם, ומימון תרופות מצילות חיים ומאריכות חיים לנשים המתמודדות עם המחלה.

* חקיקה ואכיפה קפדנית של חוקים ותקנות להגנה על גופן, בריאותן, שלמותן הפיזית והנפשית וביטחונן של נשים בבית, ברחוב, באוטובוס, בעבודה, בכל מקום שבו הן נמצאות.

* החמרת הענישה לאנסים, מתעללים, מכים ורוצחי נשותיהם. חיזוק משרד הרווחה והעובדות/ים הסוציאליות/ים שמטפלי במקרים של אלימות במשפחה. העברת קורסים בנושא רגישות לקורבנות תקיפה מינית לשוטרים/ות שמטפלים במקרים אלה.

*הקצאת מימון, או לפחות הפסקה של גזל המימון, למעונות של נשים מוכות ולשיקום נשים שהידרדרו לזנות ולצריכת סמים.

* מלחמה חסרת פשרות, עם אפס סובלנות, בתופעה של סחר בנשים, מכירתן והחזקתן כשפחות למטרות מתן שירותי מין בכפייה. ענישה חמורה, בלי עסקאות טיעון נדיבות שמאפשרות חזרה על אותן עבירות, לאחראים לסחר בנשים.

* העברת שיעורים וסדנאות במוסדות חינוך ובמקומות עבודה בנושאי מגדר, ההיסטוריה של הפמיניזם, זכויות אדם והטרדה מינית.

ואפשר גם בימים אחרים של השנה, למשל בכולם. חג שמח.


תגובות

 1. כן, לחלוטין לגמרי טוטאלית. כל מילה. לחלוטין. לגמרי. טוטאלית. כן.

  • אני מוכן לותר על כל זכויות היתר שלי כגבר תמורת: שירות צבאי מקוצר, פנסיה בגיל 62, ביטוח לאומי בגיל 62, ביטול ברית המילה. לא רוצה קריירה מצליחה. אין לי ספק שכגבר מזרחי תקרת הזכוכית מעלי עבה יותר מהרבה נשים לבנות (ולא שזה איכפת לי).

 2. הזכרת לי את המאמר בנושא חודש המודעות לסרטן השד.
  כאן:
  https://www.facebook.com/notes/rahel-berman/%D7%9C%D7%90-%D7%94%D7%9B%D7%9C-%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%93-%D7%97%D7%95%D7%93%D7%A9-%D7%94%D7%9E%D7%95%D7%93%D7%A2%D7%95%D7%AA-%D7%9C%D7%A1%D7%A8%D7%98%D7%9F-%D7%94%D7%A9%D7%93/537962089563139

 3. הלוואי, אמן!
  אני קיבלתי היום "דיכוי נשים זה לא בחלק הזה של העולם!"

 4. there's no pleasing you…

 5. בדיוק. בדיוק מה שהייתי צריכה בשביל להגיב למבצעי "ערכת לק ליום האישה". אני לא רוצה פרחים (כלומר כן, אבל לא לכבוד יום האישה), אלא בדיוק את מה שביקשת. ניסחת את הפמיניזם שלי בעשרה משפטים מדויקים.

 6. אמן.

 7. גם אני !

 8. אני חושבת שיש הגזמה רבה מדי עם הנושאים האלו. בסה"כ מצבנו לא רע בכלל ועדיף להמשיך להתקדם בנועם כדי להגשים את מה שאת כותבת ולא בצורה ג'יהדיסטית כי זה השיח עכשיו. אני מדבר עם נשים רבות כמו גם גברים שדיי נמאס להם כבר לשמוע על הנושאים הללו ודיי נעולים ומרגישים מיאוס כשמדברים על זכויות נשים.

  • דווקא פה אני מסכים עם האחות ואן דר גראף. כמה נשים נרצחו לאחרונה על ידי בני זוגן? (לאחרונה זה אתמול בערב בין היתר).

  • אני חושבת שיש הגזמה רבה מדי עם הנושאים האלו. בסה"כ מצבנו לא רע בכלל ועדיף להמשיך להתקדם בנועם כדי להגשים את מה שאת כותבת ולא בצורה ג'יהדיסטית כי זה השיח עכשיו. אני מדברת עם שחורים רבים כמו גם לבנים שדיי נמאס להם כבר לשמוע על הנושאים הללו ודיי נעולים ומרגישים מיאוש כשמדברים על זכויות שחורים.

  • כמובן שאתה מדבר עם נשים רבות וגברים שנמאס להם. למה שנשים ידברו אחרת עם גבר שמבהיר שלא מעניין אותו הנושא וחושב שהעובדה שאישה נאנסת כל 15 דקות זה לא סיבה לג'יהאד. גם אנחנו מתעייפות מלריב כל היום, ושומרות את הכוחות שלנו לדיונים עם אנשים שמודעים למציאות ולא חושבים שמכיוון שלהם אישית הכל נראה בסדר זה אומר שהכל אכן בסדר.

 9. תודה על הפוסט.
  אני לא מבין מדוע צריך להקצות יום מיוחד כ- "יום האישה". בדרך כלל ימים מוקצים למחלות נדירות או נפוצות, או לחיות נכחדות, אבל יום האישה?
  לדעתי יש רק דבר אחד חיובי ביום הזה, הוא מראה לנו פעם אחר פעם עד כמה הסטריאוטיפים על המין הנשי הפכו לחלק מחיי היום יום שלנו בזכות פרסומות מסחריות הקובעות קריטריונים לנשיות (צבע למשל).
  דווקא כל הסכרין הזה מעלה את נושא הצביעות המגדרית לסדר היום הציבורי.
  ועוד משהו – מפתיע אותי כל פעם מחדש לראות כיצד נשים משתפות פעולה עם תופעת הדרעק הורוד הזה. ייתכן שחלקן באמת אוהבות ורוד עם נצנצים, אך ייתכן שרובן פשוט נשאבו לתוך המצב ההגמוני שעדיין מהווה חלק מחיי היום יום שלנו.

 10. IMHO זכות לחופשת לידה לגברים לא תעזור בגלל שבמצב הקיים הגבר מרוויח יותר ולכן רוב הזוגות שעושים שיקול פיננסי נטו מעדיפים לפגוע בקריירה של האשה ולא של הגבר.
  הדרך היחידה בעיני לטפל בזה היא לתת אופציה לגבר לקחת חופשת לידה דומה לחופשת הלידה של בת הזוג, אבל ללא תלות. כלומר אם הגבר ניצל את חופשת הלידה או לא זה לא משפיע על חופשת הלידה של האשה. אני מעריך שבמקרה כזה גם גברים יתחילו לקחת חופשות לידה, ואז נראה בתוך תהליך מואץ של השוואת שכר בין נשים וגברים.

 11. רק לציין, שלפחות לפי הדף של הגוף האמריקאי שמרכז את ההשקעות בחקר הסרטן (הNCI, כאן: http://www.cancer.gov/cancertopics/factsheet/NCI/research-funding),
  מתוך השקעה של קרוב לשני מיליארד דולר בשנה במחקר כשליש הולך למחקר עבור סרטן השד. לעומתו, הסרטנים במקומות השני עד הרביעי (ריאות, פרוסטטה ומעי), מקבלים פחות מחצי מהסכום כל אחד.

  ככה שלפחות דבר אחד מהרשימה סידרתי לך כבר עכשיו.

 12. החוקים הם לא הבעייה. החוקים קיימים. זה כל מערכת המשטרה והמשפט שהיא הבעייה.


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

קטגוריות

%d בלוגרים אהבו את זה: