פורסם על ידי: vandersister | יולי 12, 2010

אל המנזר תלכי, אופליה

בפרק האחרון של הסאגה "תולדות המחלקה למכשירים קטנים שעושים ציף", למדנו שהמחלקה למכשירים גדולים שעושים ביפ נמכרה לחברה אחרת, ושעתידה של מחלקת הציף לוטה בערפל. מאז קוימו שיחות רבות עם הואן-דר-ביג-בוס, ספקולציות רבות הועלו ותיאוריות קונספירציה הזויות שלחו זרועותיהן לכל עבר כפול התמנון, רק עם שיעורי הצלחה נמוכים בהרבה*. למדנו שהמחלקה ממשיכה להתקיים בדרך זו או אחרת, אבל שככל הנראה נאלץ להעתיק את מקומנו למשרדים אחרים, קטנים יותר. נו שוין, אמרנו בליבנו, השד אינו נורא כל כך.

אלא שלשד דרכים משלו להשיג את מנת הצחקוקים המרושעים היומית שלו; וכך מצאתי את עצמי יום אחד מכינה את ספל הקפה הדלוח הראשון של הבוקר, כשלמטבח נכנס בסערה עמית לעבודה חביב ששמו מתחרז עם צ'אק נוריס, ואמר בזו הלשון: "נו, שמעת?? אנחנו עוברים!" – "כן, אני יודעת", השבתי, "אמרו שנעבור למשרד אחר פה בסביבה. כבר יודעים לאן?" – "זה לא יהיה פה בסביבה", כך צ'אק בנעימה נרגשת, "מעבירים אותנו ל*עיר-ששמה-מתחרז-עם-לזניה*, כי השכירות שם הרבה יותר נמוכה".

הכפית עם הסוכר צנחה ארצה והצטרפה שם לחלק התחתון של הלסת שלי. לזניה??? חתולו של תקרה הטוב והמיטיב, איך לכל הרוחות אני אמורה להגיע מפתח שמיקווה עירי ללזניה, שהיא לא רק מרוחקת ממנה עד מאוד אלא נטולת סידור מניח את הדעת בתחבורה הציבורית? שטחתי את מצוקתי בפני צ'אק, שמצידו גיחך מלוא הפה: "זה עוד כלום", כך האיש, "המשרדים הם גם לא בדיוק בתוך לזניה, אלא בכפר בוֹידֶעמקלוֹץ הסמוך ללזניה. אין שום דרך להגיע לשם חוץ ממונית". זה הסוף, אמרתי לעצמי, אני אמנם מאוד אוהבת לזניה ושאר פסטות, אבל לבלות שלוש שעות ביום לפחות בנסיעות בשלל אוטובוסים, רכבות ומוניות עד לכפר בוידעמקלוץ ובחזרה, זה פשוט בלתי אפשרי.

עד מהרה התברר שלא רק אני בצרות, אלא גם עמיתי המתגוררים ברמת גן ובחולון, וגם התל אביבים בעלי המכונית הפרטית לא היו מאושרים במיוחד מהסידור החדש. למה לזניה, בשם עינו הבוערת של אדון האופל סאורון, מדוע מרחיקים אותנו עד לזניה? זו היתה השאלה על שפתי כל. הסבריו של הואן-דר-ביג-בוס היו כדלקמן: 1. יותר זול שם. 2. אנו נשב בצמידות לחברה נוספת שאף היא עוסקת במכשירים קטנים שעושים ציף, והתקווה היא שנקיים איתה פרוייקטים משותפים מעת לעת. 3. הרבה יותר זול שם. אבל מה עם הנסיעות, שאלנו ברעד, איך נגיע לשם ובחזרה? "כבר נמצא איזה סידור", כך הודב"ב בקול בוטח, "חוץ מהנסיעות, יש עוד משהו שמפריע לכם? משהו שקשור לעבודה?" כן, השבנו, מפריע לנו שאין לנו איך להגיע לעבודה, כך שכל יתר הדברים לא רלוונטיים.

לקח זמן מה עד שהמסר הופנם בקרב החלונות הגבוהים, ובינתיים הפתרון המסתמן הוא: מונית ספיישל פעמיים או שלוש בשבוע ללזניה, וביתר הימים עבודה מהבית. זה יוצא הון תועפות, הקשינו, משתלם לחברה להוציא את הסכומים האלה? ובכן, מסתבר שהשכירות בכפר בוידעמקלוץ כל כך נמוכה יחסית לאזור המרכז, שזה איכשהו משתלם. אחרי שפתרנו חלקית את עניין הנסיעות, התברר שלא יהיו לנו בבוידעמקלוץ עוד כמה שירותים פעוטים, כגון מזכירות, מטבח משלנו או איש סיסטם. כאשר העלנו את השאלה החצופה "אז מה נעשה אם תהיה תקלה במחשבים", קיבלנו את התשובה המרגיעה "לא יודעים. מישהו יטפל בזה". העזנו עוד ושאלנו מתי בדיוק צפוי להתחולל המעבר. התשובה המפתיעה: "לא יודעים". ייתכן שאם תהיה תקלה במחשבים, נאכל לזניה.

בקיצור, אלו הם פני הדברים כרגע: תוך כמה שבועות, ככל הנראה, המחלקה שלי עוברת לבוידעמקלוץ. לא לגמרי ידוע איך אגיע לשם ובחזרה אבל הובטח לי שזה יקרה איכשהו (ייתכן שקופים מכונפים יהיו מעורבים בתהליך, או מטאטא מדגם נימבוס 2010). לא ברור אם יהיו לנו פרוייקטים משותפים עם החברה האחרת לענייני ציף השוכנת בבוידעמקלוץ, אך אנו נשב לידה בתקווה שחלק מהפרוייקטים שלה יעברו אלינו בתהליך של אוסמוזה. לא ברור מה יתרחש אם יתקלקלו המחשבים או אם נרצה לעשות פעולות מרחיקות לכת כדוגמת לאכול ארוחת צהריים במטבח. להגיד שאנשי המחלקה כרגע קצת מדוכדכים  ומלאי-חששות זה בערך כמו להגיד שכנסת ישראל היא כרגע קצת אוסף של חדלי אישים, מלחכי פנכה ורודפי בצע חסרי תקנה.**

מעבר לזה, לא ממש קורה שום דבר בחיים שלי. כלומר, זה לא שאני עוברת דירה מחר בבוקר וכל הבית שלי ארוז בארגזים ואני מתחרפנת מכל אלפי הסידורים שצריך לעשות בדירה הישנה ובדירה החדשה, וזה לא שעברתי אתמול ניקור בבלוטת התריס והיא עדיין כואבת לי קצת ואני מודאגת לגבי התוצאות של הביופסיה שהשד יודע מתי יחזרו, וזה לא שמישהו שקיוויתי שיוכל לתמוך בי בתקופה הלא-פשוטה הזו החליט לשנות כיוון ולחזור לאקסית שלו או משהו. כלומר, חוץ מעניין הבוידעמקלוץ והעתיד הלא ברור בעבודה, אני יכולה להיות רגועה לגמרי, נכון? לחלופין, אני יכולה להחליט שנמאס לי מצרור הצרות ושאין לי כוח להתמודד, לסגור את עצמי במנזר הקרוב למקום מגורי, ולהקדיש את חיי לרוח הקודש ולגידול עגבניות אורגניות. ואז, כשיחליטו להעביר את המנזר לעיר אחרת משיקולי עלות, לא תהיה ברירה ואני אאלץ לעלות בסערה השמיימה. אבל רק אם יש שם איש סיסטם.

* כן, אני יודעת שהוא קשור לכדורעגל ורשמית אני לא אוהבת כדורעגל. רשמית אני גם לא מודה שצפיתי בכמה ממשחקי המונדיאל, ואם מישהו רוצה לטעון שכן, הוא מוזמן לפנות לעו"ד שלי, מר ר. ר. פתיתים.

** אולי גם את כנסת ישראל צריך להעביר לכפר בוידעמקלוץ אשר בלזניה? לפחות נחסוך את דמי האחזקה של המשכן בירושלים.


תגובות

 1. כמה שמאמללות הן קורותייך, ככה אני נהנה לקרוא אותן. את יוצרת זן חדש של סדיסטים. ון דר סדיסטים, אם תרצי.

  • עד שזה לא מופיע רשמית ב- DSM, אני לא מאמינה 😉 אבל אני שמחה שאתה נהנה, לפחות.

 2. תנחומיי הכנים.
  אני רושם לך תה זוטה ורגיעון של הדס.

  • קטן עלי. פחות מקלונקס או ואבן, לא מזיז לי את קצה העצב…

 3. יש חוק כזה שמעל למספר ק"מ ריחוק מביתך, מגיע לך להתפטר ולקבל פיצויים נעל אבוק.

  חוץ מזה, לפני שאת עוברת למנזר, כדאי שתבדקי אם יש שם כבלים.

  • גם אם אין כבלים, אולי יש מקהלה מגניבה כמו ב- Sister Act 🙂

 4. אני חושש שאין מספיק ק"מ בין פתח-שמיקווה ללזניה.

  יתרה על כן, יש אפילו אוטובוס ביניהם. אם כי לא עד כפר בוידעמקלוץ, כנראה.

  • אסף, בשביל להגיע לאוטובוס המוביל לנתניה, צריך לקחת עוד אוטובוס, יען כי הוא יוצר מהתחנה המרכזית. במילים אחרות, צריך שני אוטובוסים, ואז עוד מונית. תסכים איתי שזה בהחלט נחשב להרעה בתנאים?…

 5. משעשע, בדיוק התפרסם לו הערך הזה
  http://www.dorbanot.com/?p=26208

 6. בהנחה שלזניה המדוברת היא כור מכורתי, ובהנחה שאין לי שום סיכוי שבעולם לנחש איפה זה בוידעמקלוץ אבל אני עשויה לדעת משהו יעיל בנושא תחבורה אליו, לו אכן תזדקקי למידע בנושא, את מוזמנת לצייץ/למייל לכיווני.
  וכך או כך אאחל לך המשך שהות מאושרת בפתח שמיקווה, for posterity.

  • רב תודות. ציוץ יגיע בקרוב 🙂

 7. עם עגבניות אורגניות אפשר לעשות אחלה רוטב ללזניה.

  • עגבניות שוקולד?

   • עגבניות שוקולד אורגניות.יאממי.

  • תמיד אהבתי לזניה. מה חבל שהאסוציאציה הזו קצת הורסת את הרושם 😦

 8. מה שלא קורה – אופליה היא לא דמות טובה לחיקוי.

  הכתיבה שלך מעבירה את הבאסה היטב. אפשר להרגיש איך העולם נגדך. מאחלת לך שהמצב ישתפר ושיהיה לך טוב.

  • לא כל העולם נגדי… רק החלק שקשור אלי 😉

 9. אין שום הגיון בלעבוד במקום שלוקח כל כך הרבה זמן להגיע אליו. אבל כיוון שלא נשמע שזה עומד לקרות ביומיים הקרובים, תני לכל שאר הדברים להירגע ואח"כ תשקלי אם עתידך המקצועי נמצא מעבר להרי החושך או באזורי התעשייה הקרובים למקום מגוריך.

  • זו התוכנית שלי. לראות איך העניינים מתקדמים ואם זה באמת יתברר כבלתי נסבל, לצאת בלית ברירה לדרך חדשה. אני לא ששה לאפשרות הזו, אבל אם אין מנוס…

 10. את מעולה.

  [למען הסר ספק, ברור שלעבור דירה זה קקה, אנשים שחוזרים לכל מיני אקסיות זה עוד יותר קקה, והעיר לזניה היא כבר שנים הדוגמא הקבועה שלי לחור נידח חסר כל חן והדר עם סיכוי סביר להיירות ברחוב באמצע היום.]

  אבל את, את מעולה.

 11. בהמשך לדברי קיטי, זה לא רק הקילומטרים.
  אם לוקח מעל לשעה להגיע למקום העבודה, או שאין לשם תחבורה ציבורית, אז גם אפשר להתפטר ולקבל את כל הזכויות.

  רק קחי בחשבון אם את עושה את זה שתצטרכי:
  1. כנראה להגיש תביעה בבית הדין לעבודה כדי לקבל את הפיצויים.
  2. לשכנע את ביטוח לאומי שבאמת אין תחבורה ציבורית לבוידעמקלוץ כדי לקבל דמי אבטלה.

  הסעיף הראשון הוא קצר, יעיל ואף מהנה בהשוואה לשני.

  במקומך הייתי בודקת אפשרויות תעסוקה אלטרנטיביות.

  • מבירור קצרצר שערכתי, נראה שזה בהחלט נופל תחת ההגדרה של "הרעת תנאים", כך שעזיבה שלי נחשבת לפיטורין בכל מקרה. לא נראה לי שיהיה צורך לגשת לבית הדין לעבודה. אבל כאמור, בואי נקווה שזה לא יגיע לידי כך.

   • מחזיקה לך אצבעות.
    אם המעסיקים הנפלאים שלך יתנו לך מכתב פיטורין, מה טוב.

 12. הפוסט אולי מתאר מצב לא מזהיר, אבל כתוב נהדר!

  יום טוב שיהיה, ככל האפשר 🙂

 13. hתכן וזה הזמן להתחיל לחפש עבודה חדשה. אולי בחברה שמייצרת מכשירים שעושים "פינג!".

  • ייתכן, אבל ממה שאני שומעת מאנשים, המצב בשוק העבודה לא בדיוק מזהיר. לא במחלקות שמייצרות ציף ולא במחלקות שמייצרות שום דבר אחר…

 14. כמי שעבד בחברת ביטוח (הזרועות של פול התמנון זה כלום לעומת האחיזה של 'מגדל' בעובדים שלה) אני ממליץ לך בכל פה *לא* לקנות אופנוע.
  אם חברות הביטוח היו יכולות הן לא היו מבטחות בכלל אופנוענים ואופנועים. אני יודע ששוב יתנפלו עלי כי בטח יש בקהל אופנוענים שנסעו עשרים שנה ולא עשו אף תאונה אבל סטטיסטית אופנוע הוא כלי מסוכן. אם אתה עומד ברמזור ומישהו נכנס בך מאחור עדיף לך בהחלט להיות בתוך אוטו כשזה קורה.

  • מה שמשאיר את האפשרות של מטאטא מעופף, גמל או חילזון מירוץ. מצד שני, הפרמיות על מטאטא מעופף עוד יותר איומות משל אופנועים, לא?

   • את יכולה לעבור דירה, אם היית גרה בשיינקין ושותה בקפה תמר הייתי מבין למה זה קשה אבל פתח תקווה?

 15. הצרות שלך נראות כל כך חינניות בהצגתם כאן שכמעט בא לאמץ אותם.
  מאחלת התבהרות מהירה לערפל.
  גידול עגבניות אורגניות (בעציץ) זה עיסוק נהדר אבל כרוך במאבקים בלתי פוסקים עם מזיקים.

  • תודה רבה. ולא הייתי ממליצה לאמץ, אבל הי, יש אנשים שאוהבים צרות 🙂

 16. […] של צרות שונות, המחלקה למכשירים קטנים שעושים ציף של ואן דר גראף אחותך עוברת במפתיע לכפר נידח. כדאי לעודד אותה לפני שהיא […]

 17. אגב, דבר אחד התקשיתי להבין מכל זה:
  האם את *אוהבת* לעבוד במחלקת הציף? כיף לך, נעים לך? מגשימה את חלומך?

  • נחמד לי שם, כן. להגיד לך שזו התגשמות כל שאיפותיי עלי אדמות – לא נראה לי שיש מישהו שיכול לומר את זה. אבל אני טובה במה שאני עושה, אני נהנית מהאנשים שאני עובדת איתם, וממש לא בוער לי לעזוב.

 18. ואנדר: לצערי אני צריך שני אוטובוסים ו/או שניים ומונית במצבי הרגיל, בלי שום הרעת תנאים 😦

 19. עתידה של המחלקה למכשירים קטנים שעושים ציף לא 'לוטה בערפל', היא יכולה להיות 'לוט בערפל', אבל ללטות בערפל זה לא פועל.

  מצטערת, אני פשוט נורא נורא נורא נורא נורא קטנונית.

  • מקבלת בהכנעה את התיקון. באמת התלבטתי אם זה "לוט" או "לוטה", ולדעתי החלטתי לבחור ב"לוטה" על בסיס שיר של משינה. למען תיחשף חרפתי ברבים, אשאיר את ה"לוטה" המקורי בפוסט לדיראון עולם 🙂

   • O:
    דיראון עולם!!!

  • העתיד *יכול להיות* לוט בערפל, למה שלעתיד בעברית יש בולבול.
   אל תרגיש רע, קוראים לזה חוק וישנה. http://dubikan.com/archives/94

   • וכאילו כדי להוכיח, התעלמתי מכך שהתייחסת לעצמך בלשון נקבה. וישנה, יא נבלה!

   • הא הא, איזו אהבלה אני XD

 20. […] למכשירים קטנים שעושים ציף, הלא היא מחלקתי, לאזור ששמו מתחרז עם לזניה, סמוך לכפר הקטן בוידעמקלוץ. אני נמצאת בבוידעמקלוץ כבר […]

 21. הכתיבה שלך מצחיקה מאוד, ממש נהניתי לקרוא. בתור לזנייתית לשעבר אני יכולה להגיד לך שהתחבורה לשם אכן מזעזעת ביותר, ואני מקווה שתמצאי פתרון הולם.


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

קטגוריות

%d בלוגרים אהבו את זה: